Jak zapakować przesyłkę nadawaną w Niemczech DHL-em?

Opublikowany: 2015-07-31 14:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-19 11:35
ilość odwiedzin posta: 841

Przesyłki powinny być pakowane tylko w mocne, „nieznoszone” kartony o regularnym kształcie prostopadłościanu i maksymalnych wymiarach 120 x 60 x 60 cm, dopuszczalne są również przesyłki w foliopakach (koniecznie na kształt prostopadłościanu).

Zgodnie ze standardami przesyłki przeznaczonej do sortowania automatycznego nie mogą być z zewnątrz foliowane.

Z pudełka należy usunąć wszelkie etykiety, oznaczenia materiałów niebezpiecznych i inne oznaczenia wysyłki, które nie mają już zastosowania.

Towar wewnątrz pudełka powinien zostać zabezpieczony w sposób zapobiegającym przesuwaniu się zawartości z użyciem odpowiedniego materiału amortyzującego, np.: folią bąbelkową, zgniecionymi gazetami lub granulatem.

Paczki nie mogą być sklejane podwójnie, ani posiadać wystających elementów;

Do zaklejenia pudełka należy użyć mocnej taśmy (nie stosować sznurka).

Niedostosowanie się do powyższych zaleceń może powodować  opóźnienia w doręczaniu przesyłek oraz pojawianie się dodatkowych dopłat za tzw "paczki niesortowalne".

Zanim przeznaczycie Państwo swe opakowania do transportu, aby określić czy wybrany sposób zabezpieczania przesyłki jest wystarczający, zalecamy przeprowadzenie testu pionowego rzutu zgodnie znormą ISO 2248. Test ten jest łatwy do przeprowadzenia i pokazuje braki w zabezpieczeniu przesyłki.Powrót

Komentarze

Avatar sugester medium
Jadwiga Kasztelan
czy moge wyslac torbe podrozną i jak ją opakowac


2015-10-16 12:38

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz